توجه به سرانه سلامت افراد جامعه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است

شهردار منطقه هفت:
توجه به سرانه سلامت افراد جامعه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است
شهردار منطقه هفت گفت: با توجه به اهمیت سلامت روح و روان و جسم افراد در جامعه، ایجاد زیرساخت مناسب در زمینه ورزش در جهت استفاده شهروندان و افزایش سرانه سلامت در جامعه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هفت سعید معصومی در مراسم دوره مربیگری درجه 2 دوچرخه سواری که در شهرداری منطقه هفت برگزار شد افزود: شهرداری شیراز تلاش دارد که شهروندان به ورزش و سرانه سلامت توجه بیشتری داشته باشند و در این خصوص اقدامات بسیار زیادی در سطح شهر انجام داده است.
وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در خصوص پروژه های ورزشی در سطح منطقه هفت افزود: از جمله این اقدامات می توان به احداث مسیر پیاده راه طبیعی برم دلک تا قصر ابو نصر اشاره کرد که شهروندان می توانند به صورت پیاده و دوچرخه سواری از مسیر طبیعی و کوه راه استفاده کنند.
وی ادامه داد: احداث مسیرهای دوچرخه سواری در سطح منطقه هفت نیز از جمله اقدامات دیگر در این خصوص می توان اشاره کرد که با ایجاد مسیر های دوچرخه و ایجاد فضای سبز در حاشیه مسیرها، بتوانیم شهروندان را ترغیب به پیاده روی و استفاده از دوچرخه سواری کنیم.
شهردار منطقه هفت تصریح کرد: در سطح منطقه هفت احداث تم پارک ورزشی نیز در دستور کار قرار گرفته است که سعی کردیم همه رشته های ورزشی در این پارک داشته باشیم تا شهروندان بر حسب علاقه بتوانند از امکانات ورزشی آن استفاده کنند.
معصومی گفت: در مجموع تلاش داریم جنب و جوشی در زمینه ورزش و سلامتی شهروندان ایجاد کنیم و تلاش می کنیم زیر ساخت هایی احداث کنیم تا افراد ترغیب به تحرک و ورزش کردن شوند و این کار علاوه بر تضمین سلامت روح و روان افراد در جامعه باعث کاهش آلودگی های سمعی و بصری نیز در سطح شهر خواهد شد.
گفتنی است دوره مربیگری درجه 2 دوچرخه سواری زیر نظر فدراسیون دوچرخه سواری و با تدریس محمد ابوحیدری مربی رسمی فدراسیون دوچرخه سواری ایران و با حضور 37 شرکت کننده از استان های سنندج، شاهرود، شمیرانات تهران و شهرستان های استان فارس از 14 تا 18 اسفند ماه به مدت 5 روز در شهرداری منطقه هفت شیراز برگزار شد.

منبع : شهرداری منطقه هفت شیراز
۸۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است