اجرای عملیات لایروبی کانال های سطح منطقه هفت

جرای عملیات لایروبی کانال های سطح منطقه هفت در آستانه شروع فصل بارندگی
شهردار منطقه هفت گفت: با توجه به نزدیک شدن به فصل بارندگی و به منظور پیشگیری از آب گرفتگی معابر، عملیات لایروبی و پاکسازی کانال ها و رودخانه خشک در سطح منطقه هفت شهرداری شیراز در حال انجام است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هفت سعید معصومی افزود: این عملیات طبق جدول زمان بندی در ابتدا در کانالهای اصلی مناطق و سپس در کانال های معابر فرعی انجام خواهد شد.
وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در جهت آمادگی در فصل بارندگی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع و به دستور شهردار محترم شیراز به منظور پیشگیری و جلوگیری از آب گرفتگی های احتمالی در زمان بارندگی بیش از 2 هزار متر طول جدول و کانیوا جهت هدایت آب های سطحی در سطح منطقه هفت اجرا شده است و همچنین نصب 130 عدد دال بتونی، نصب 20 عدد دریچه بازدید کامپوزیت، جابجایی 86 عدد دال های شکسته و ساخت پل فلزی، تعمیر و ساخت دریچه منهول در سطح منطقه در سال جاری انجام گرفته است.
معصومی گفت: در سال جاری اصلاح و لوله گذاری جداول جمع آوری آبهای سطحی اعم از لای برداری مسیر ها، زیر سازی، اصلاح، کف سازی و لبه گذاری ، دیوارگذاری و اصلاح شیب برخی از جداول انجام شده است.
شهردار منطقه هفت تصریح کرد: کف برداری کانال های روباز و حذف نیزارها و روان سازی مسیر های آبهای سطحی، تسطیح مسیر دسترسی  کانال ها، ایجاد خاکریز ایمن مجاور کانال ها، تسطیح و ایجاد مسیر دسترسی حاشیه رودخانه خشک و احداث کانال جهت هدایت سریع آب های سطحی در سطح منطقه از دیگر اقدامات انجام گرفته در این خصوص است.
وی گفت: به منظور جلوگیری از آب گرفتگی معابر در سطح منطقه هفت 2 هزار و 500 متر طول لوله گذاری در سطح منطقه انجام گرفته است و با کارشناسی های انجام گرفته مسیرهایی نیز جهت لوله گذاری در دست بررسی و اقدامات اولیه قرار دارد.
معصومی با اشاره به لایروبی 4 کیلومتر از مسیر رودخانه خشک در سطح منطقه هفت، ادامه داد:  در راستای آمادگی در فصل بارندگی و همچنین روان سازی آب باران در بستر رودخانه خشک بیش از 700 هزار متر مکعب لایروبی و خاکبرداری انجام شده است.

منبع : شهرداری منطقه هفت شیراز
۱۰۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است