برگزاری کارگاه آموزشی کاشت و نگهداری گل و گیاه ویژه کودکان

کارگاه آموزشی کاشت و نگهداری گل و گیاه ویژه کودکان برگزار شد
شهردار منطقه هفت گفت: با توجه به ضرورت ایجاد فضای سبز در منازل و به منظور ارتقای فرهنگ توسعه و حفظ فضای سبز و سهیم کردن مردم در امور نگهداری فضای سبز دوره آموزش علمی و عملی کاشت و نگهداری گونه های گیاهی آپارتمانی ویژه کودکان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هفت سعید معصومی در خصوص برگزاری کارگاه آموزشی کاشت و نگهداری گل و گیاه که صبح چهارشنبه با حضور کودکان مدارس سطح منطقه در بوستان شهروند برگزار شد، افزود: در راستای ارتقای سطح علمی و آگاهی‌های عمومی دانش‌آموزان در خصوص نگهداری و کاشت گل و گیاه توسط شهرداری منطقه هفت به‌صورت تئوری و عملی نحوه کاشت، نگهداری و تکثیر از گیاهان آپارتمانی به دانش‌آموزان آموزش داده شد.
وی با بیان اینکه آموزش حفظ و نگهداری از فضای سبز از سطوح پایه باید شروع شود، افزود: اگر از سطح پایه اصول حفظ و نگهداری از فضای سبز و کاشت درختان به نوجوانان آموزش داده شود در آینده شاهد بهبود فضای سبز و توسعه آن خواهیم بود.
معصومی ادامه داد: آموزش چهره به چهره کاشت گل به کودکان در راستای احترام به طبیعت و حفظ محیط زیست، اجرای برنامه شاد آموزشی در خصوص نقش و اهمیت فضای سبز و ضرورت حفظ و نگهداری آن در بوستان شهروند از جمله برنامه های انجام گرفته در این جشنواره بود.
شهردار منطقه هفت گفت: برگزاری چنین برنامه هایی علاقه و انگیزه در خصوص فضای سبز در بین کودکان ایجاد خواهد کرد و تاثیر بسیار زیادی در پایداری فضای سبز در سطح شهر خواهد داشت.

منبع : شهرداری منطقه هفت شیراز
۳۳۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است