رفع آب گرفتگی های معابر در سطح منطقه هفت

شهردار منطقه هفت:
رفع آب گرفتگی های معابر در سطح منطقه هفت
شهردار منطقه هفت گفت: با توجه به بارش شدید باران در 24 ساعت گذشته در بعضی از معابر شاهد آب گرفتگی های جزئی بودیم که توسط نیروهای اجرایی و امور شهر نسبت به رفع آنها اقدام شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هفت سعید معصومی افزود: با توجه به شناسایی نقاطی که در بارندگی های قبلی دچار آبگرفتگی شده بود بلافاصله اقدامات لازم در خصوص رفع مشکل آن انجام گردید.
وی با بیان این مطلب که بیش از 40 کیلومتر از کانال سرپوشیده و روباز در سطح منطقه لایروبی آن انجام شده است، تصریح کرد: قبل از شروع بارندگی اقدامات پیشگیرانه در جهت رفع آبگرفتگی معابر و هدایت آبهای سطحی انجام شد که پاکسازی و جمع آوری نخاله ها و زباله ها در مسیر کانال های روباز جهت هدایت آبهای سطحی و بازبینی پمپ های موجود در منطقه جهت دفع و هدایت آب های سطحی از جمله این اقدامات است.
وی ادامه داد: با توجه به بارش باران در فروردین ماه و جاری شدن سیل در کوچه 28 نصر آباد شرقی بلافاصله  با کارشناسی های انجام گرفته در این مسیر با ایجاد چکدم هایی در ارتفاعات به طور کامل مشکل آن رفع گردید به طوریکه در بارندگی شدید گذشته هیچگونه آبی به پایین سرازیر نشد و در همان چکدم های ایجاد شده در ارتفاعات آب باران ذخیره شده بود.
معصومی آب گرفتگی های ایجاد شده در بعضی از نقاط را به دلیل رها سازی ظروف پلاستیکی در حاشیه معابر و انتقال آن در زمان بارندگی به زیر جداول بیان کرد و افزود: ریختن ناخالص های ساختمانی در حاشیه کانالهای روباز و رودخانه از جمله علل کاهش سرعت جریان باران در سطح معابر می باشد و از شهروندان خواهشمندیم برای راحتی و آسایش خودشان در زمان بارندگی به این قبیل موارد توجه داشته باشند و از ریختن هرگونه ضایعات در سطح شهر خودداری کنند و در صورت مشاهده اینگونه موارد به واحد 137 گزارش دهند تا سریعا نسبت به رفع آن اقدام گردد.

منبع : شهرداری منطقه هفت شیراز
۱۸۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است