بهسازی و پاکسازی فضای سبز معابر و پارک ها در سطح منطقه هفت

شهردار منطقه هفت خبر داد:
بهسازی و پاکسازی فضای سبز معابر و پارک ها در سطح منطقه هفت
شهردار منطقه هفت گفت: عملیات بهسازی و پاکسازی فضای سبز پارکها و معابر در سطح منطقه در حال انجام است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هفت سعید معصومی افزود: اقدامات بسیار خوبی در خصوص حفظ و نگهداری فضای سبز در سطح منطقه انجام شده که اجرای عملیات بهسازی و پاکسازی، اصلاح آبخور، کاشت درختان پوششی، تسطیح و خاکریزی مکان های مورد نیاز، فرم دهی درختان شمشاد و ... از جمله این اقدامات است.
شهردار منطقه هفت با بیان این مطلب که این عملیات با توجه به کاهش دما آغاز شده است، گفت: از دیگر اقداماتی که در خصوص بهسازی فضای سبز انجام گرفته می توان بههرس و  فرم دهی درختچه ها، آماده سازی جهت کاشت گلهای فصلی، حذف علفهای هرز، ،مرمت و بازپیرایی ، ،سرزنی و جوان سازی درختها و پاکسازی کلی فضاهای سبز رفیوژها، رمپ و لوپها در سطح منطقه اشاره کرد.
وی با بیان این مطلب که رسیدگی به فضای سبز و بوستان ها علاوه بر تغییر چهره شهری می تواند آرامش روانی را برای شهروندان به همراه آورد، افزود: فضای سبز از یک طرف باعث بهبود وضعیت زیست محیطی شهرها و از طرف دیگر، شرایط مناسب برای گذراندن اوقات فراغت همشهریان ایجاد می کند و همچنین باعث کم شدن انواع آلودگی ها، افزایش نفوذپذیری خاک، تأثیر مثبت بر چرخه آب و خیلی چیزهای دیگر می شود که از این رو ایجاد و حفظ فضای سبز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است .

منبع : شهرداری منطقه هفت شیراز
۱۹۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است