منطقه هفت

تاریخ درج : سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱
برگزاری جلسه بررسی کنترل و مهار بیماری سالک
شهردار منطقه هفت:
برای مهار بیماری سالک باید تمام ارگانهای ذیربط همکاری داشته باشند
شهردار منطقه هفت گفت: برای کنترل و مهار بیماری سالک تمامی دستگاه ها و ارگان های ذیربط باید همکاری لازم داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هفت جلسه بررسی کنترل و مهار بیماری سالک صبح سه شنبه چهارم مرداد ماه با حضور اکبری شهردار منطقه هفت، بیابانی معاون خدمات شهری،رسولیان مسوول مبارزه با بیماری مرکز بهداشت شهدای والفجر،کارشناس مرکز بهداشت والفجر و مسئولان و کارشناسان منطقه صبح سه شنبه ۴ مرداد ماه در دفتر شهردار منطقه هفت برگزار شد.
شهردار منطقه هفت با بیان این مطلب که برای کنترل بیماری سالک در سطح منطقه اقدامات لازم انجام می گیرد، افزود: شهرداری شیراز بر حسب وظیفه اقداماتی نظیر پاکسازی زمین های باز، جمع آوری زباله، جمع آوری خاک و نخاله لایروبی و شستشوی جداول و ... انجام می دهد اما برای مهار کامل این بیماری نیازمند حضور پررنگ تمامی دستگاه های ذیربط است.
وی ادامه داد: آبیاری محصولات کشاورزی به وسیله فاضلاب خام از معضلاتی است که شهرداری چندین بار اقدام به جمع آوری پمپ های آب و همچنین با همکاری دادستانی و نیروی انتظامی اقدام به امحای محصولاتی که با فاضلاب آبیاری شده بودند نموده است اما متاسفانه باز شاهد تخلف در این خصوص هستیم و این نیاز به ورود اداره بهداشت، محیط زیست و جهاد کشاورزی،علوم پزشکی، اداره آب و فاضلاب و دیگر ارگان ها می باشد که از ورود فاضلاب خام در کانال ها جلوگیری شود و به طور جدی با متخلفین برخورد شود.
اکبری افزود: برای جلوگیری از گسترش پشه و بیماری سالک شهروندان نیز باید با رعایت مسائل بهداشتی و همچنین نریختن زباله و خاک و نخاله در معابر و هدایت نکردن فاضلاب‌ها به معابر همکاری لازم در جهت پیشگیری از بروز این بیماری داشته باشند.
رسولیان کارشناس مبارزه با بیماریها در مرکز بهداشت شهدای والفجر نیز در این جلسه گفت: جوندگان، سگ های ولگرد و پشه خاکی از موارد گسترش این بیماری هستند و که می توان با لایروبی کانال ها، جمع آوری زباله ها، سم پاشی و مه پاشی و جمع آوری سگ های ولگرد تا حدودی از گسترش این بیماری جلوگیری کرد.
رسولیان ادامه داد: از دیگر موارد بسیار مهم در گسترش این بیماری رها سازی فاضلاب خام در پایین دست است که متاسفانه برخی از کشاورزان به وسیله پمپ های آب اقدام به آبیاری محصولات خود با فاضلاب خام می کنند که اقداماتی در خصوص امحاء و جمع آوری پمپ های آب توسط شهرداری و دادگستری انجام شده است اما باید دستگاه های ذیربط با ورود به این مساله از رها سازی فاضلاب خام در کانال ها جلوگیری نمایند.

سامانه ها
پیوندها
نشانی
بلوار فرصت شیرازی ابتدای خیابان ساحلی ایستگاه شماره 7 آتش نشانی
37240091-37242780-37220077
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد

آخرین به روزرسانی پورتال: ۱۴۰۱/۰۵/۲۰